Anasayfa  |   İletişim  | EN
Sağlık Kültür ve Spor D. Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın

FSMVÜ | Yeşil Sahne Söyleşileri Üniversitemizde Başladı
Haber - Etkinlik Arşivi
Yeşil Sahne Söyleşileri Üniversitemizde Başladı

 

17 Şubat 2016

Ünlü isimlerin başarıya, motivasyona ve bağımlılığı önlemeye dair deneyimlerini ve fikirlerini öğrenciler ile paylaşacağı Yeşilay projesi; “Yeşil Sahne Söyleşileri”, Kandilli Yerleşkesi’nde başladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman programda üniversite olarak Yeşilay projelerine her daim destek olacaklarını dile getirirken her bilinçli insanı bu mücadeleye ortak olmaya davet etti.

Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Pervin Tuba Durgut, tütün endüstrisinin kuruluşundan sigara kartellerinin oluşumuna, tütün endüstrisinin reklam aracılığıyla yaptığı manipülatif yayınların insan üzerindeki etkilerinden sigaranın zararlarının kanıtlanmasına kadar birçok konuya temas ederek tütün endüstrisinin yasalara rağmen nasıl ayakta kaldığını gözler önüne serdi.

Yeşilay’ın kuruluş ve Genç Yeşilay’ın ortaya çıkış hikâyesini anlatan Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi ve Genç Yeşilay Başkanı Dr. Ahmet Özdinç, 89 üniversitede oluşturulan kulüpler aracılığıyla üniversite gençliğiyle irtibata geçtiklerini, bağımlılıkla mücadele etmek isteyen herkese kapılarının açık olduğunu vurguladı.

Düşünce Koçu Münir Arıkan, “Başarı Motivasyonu” konuşmasında, başarının ancak bireyin potansiyeline inanmakla, kendini bilmekle elde edileceğinin altını çizdi. Psikoloji biliminde kullanılan “Hayatın Denge Formülü 90/10 Kuralı”nı hatırlatan Arıkan, “Yüzde 10, bireyin başına gelenlerin etkisi, yüzde 90 onları nasıl yorumladığıdır. Hiçbir şey sebepsiz değildir. Başımıza gelen her durumdan yüzde 90’lık başarı payıyla çıkabiliriz. Yeter ki yüzde 10’a takılıp yüzde 90’lık nimetleri yok saymayalım.” dedi. • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/1-Kopyala2016-02-19-05-00-31pm.JPG
  Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman
 • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/2-Kopyala2016-02-19-05-00-31pm.JPG
  Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Pervin Tuba Durgut
 • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/3-Kopyala2016-02-19-05-00-31pm.JPG
  Yeşil Sahne Söyleşileri Üniversitemizde Başladı
 • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/4-Kopyala2016-02-19-05-00-31pm.JPG
  Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi ve Genç Yeşilay Başkanı Dr. Ahmet Özdinç
 • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/5-Kopyala2016-02-19-05-00-31pm.JPG
  Düşünce Koçu Münir Arıkan

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi