Anasayfa  |   İletişim  | EN
Sağlık Kültür ve Spor D. Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın

FSMVÜ | Üniversitemiz Yeşilay Akran Eğitimlerinde Birinci Oldu
Haber - Etkinlik Arşivi
Üniversitemiz Yeşilay Akran Eğitimlerinde Birinci Oldu

7 Mayıs 2015

Yeşilay Cemiyeti’nin Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programı (TBM) farkındalık çalışmalarında Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı iş birliği ile çalışan Genç Yeşilay Kulübümüz en çok öğrenciye ulaşarak birinci oldu. 

Topkapı Yerleşkesi’nde gerçekleşen ödül töreninde konuşan Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman, “Son yıllarda Yeşilay’ın uyguladığı 2 önemli projeden biri Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı diğeri de Genç Yeşilay Projesi. Program kapsamında ülkenin her yerinde 7’den 77’ye farkındalık eğitimleri veriliyor. Programın üniversiteler ayağında uygulayıcı eğitim kamplarımızda eğitim alan FSM Vakıf Üniversitesi öğrencileri hep bir adım öndeydi. Diğer üniversitelere hep sizleri örnek gösterdim. Keşke onlar da aynı başarıyı yakalasaydı. Bu işe gönülden sahip çıkan, Genç Yeşilay ruhunu en iyi kavrayan öğrencilerinizi tebrik ediyorum.” dedi.

“Bin Kişiye Ulaşmamız Gurur Verici”

Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman yaptığı konuşmada, “Yeşilay Kulübü öğrencilerimiz bağımlılıkla mücadele eğitimi aldıktan sonra en kısa sürede bu bilgileri bin akranına aktararak ödül almaya hak kazandılar. Yeni bir üniversite olmamıza rağmen en çok kişiye ulaşmamız çok gurur verici ve sevindirici. Ancak sayıca bizden çok daha fazla öğrenciye sahip üniversiteler adına üzücü bir durum. Bağımlılıklarla boğuşan üniversiteler var. Onların kötü alışkanlıklarla mücadeleye daha çok sahip çıkmasını dilerdim. Son yıllarda uluslararası alanda yaptıkları bağımlılıkla mücadele çalışmaları nedeniyle hem Yeşilay Cemiyeti’ni hem de özverili çalışmaları sebebiyle öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” diye konuştu. Genç Yeşilay Kulübü öğrencilerinden Merve Karaburun ise Yeşilay'da aldıkları sigara, alkol, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığıyla mücadele eğitimlerini üniversitedeki akranlarına aktararak bağımlılığı bir nebze de olsa önlemeyi amaçladıklarını ve ödül aldıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Duman, Prof. Dr. Karaman ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Savaş Yılmaz'a hediye takdim etti. Marmara Bölgesi’nin en başarılı öğrencileri seçilen Emine İlhanlı, Merve Karaburun, Meryem Olcay, Ecem Nur Ünal, Nergis Yücel, Tuğba Kumru ve Burcu Başusta ödüllerini Prof. Dr. Karaman ve Rektörümüz Prof. Dr. Duman’dan aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında düzenlenen Yeşilay Cemiyeti Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında uygulayıcı eğitim alan Genç Yeşilaycılar, bağımlılıklar konusunda üniversitede akranlarını bilinçlendirme çalışmaları yaptılar. Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının desteğiyle Genç Yeşilay Kulübü üyeleri düzenledikleri farkındalık eğitimlerinde bin kişiye ulaşarak Marmara Bölgesi’nin en başarılı kulübü seçildi.

Ödül törenine, Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman, Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Savaş Yılmaz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Yılmaz, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan, Genel Sekreter Alim Türkyılmaz, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Kudret Doğan’ın yanı sıra akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/1---Prof2015-05-07-07-09-09am.-Dr2015-05-07-07-09-09am.-Ihsan-Karaman2015-05-07-07-09-09am.JPG
  Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman
 • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/2--Prof2015-05-07-07-09-20am.-Dr2015-05-07-07-09-20am.-Musa-Duman2015-05-07-07-09-20am.JPG
  Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman
 • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/3---Merve-Karaburun2015-05-07-07-09-27am.JPG
  Psikoloji Kulübü Başkanı Merve Karaburun
 • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/42015-05-07-07-09-35am.JPG
  Üniversitemiz Yeşilay Akran Eğitimlerinde Birinci Oldu
 • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/52015-05-07-07-09-44am.JPG
  Prof. Dr. Musa Duman - Prof. Dr. M. İhsan Karaman
 • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/6---Savas-Yilmaz2015-05-07-07-09-51am.JPG
  Prof. Dr. Musa Duman - Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Savaş Yıldırım
 • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/72015-05-07-07-10-00am.JPG
  Üniversitemiz Yeşilay Akran Eğitimlerinde Birinci Oldu
 • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/82015-05-07-07-10-07am.JPG
  Üniversitemiz Yeşilay Akran Eğitimlerinde Birinci Oldu

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi