Anasayfa  |   İletişim  | EN
Sağlık Kültür ve Spor D. Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın

FSMVÜ | Tarih Araştırmaları Kulübü - Sahaflık ve Sahafiye Malzemeden Eser Üretmek
Haber - Etkinlik Arşivi
Tarih Araştırmaları Kulübü - Sahaflık ve Sahafiye Malzemeden Eser Üretmek

Üniversitemizin Tarih Araştırmaları Kulübü tarafından “Basın ve Medya Tarihi Konuşmaları” serisinin üçüncüsü, Sahaf Bahtiyar İstekli’nin katılımıyla gerçekleşti. “Sahaflık ve Sahafiye Malzemeden Eser Üretmek” başlıklı seminer 27 Kasım Pazartesi günü, Atik Valide yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Kadıköy-Moda’da ofisi bulunan Sahaf Bahtiyar İstekli okumaya lise yıllarında merak saldığını, sahaflığa ise üniversite yıllarında başladığını söyledi. Dükkan açana kadar sahaf olmak gibi bir planının bulunmadığını söyleyen İstekli, aynı zamanda eline geçen mektup ve günlükleri yayına hazırlayarak bize kazandırmış önemli bir isim. Çalışmalarında kullandığı mektup ve günlüklerin nasıl eline geçtiğini anlatan Bahtiyar İstekli, bu eserleri hazırlarken nasıl bir metod uyguladığından da bahsetti.

Bahtiyar İstekli’nin yayınladığı bazı eserler; Yakılmamış Mektuplar Fatma Cevdet Hanım'dan İhsan Bey'e Mektuplar, Bir Teğmenin Doğu Cephesi Günlüğü, İstanbul' da Savaş Günleri Sultan Abdülhamid' in Doktoru İbrahim Paşa' nın 1. Dünya Harbi Günlüğü, Osmanlı’nın Unutulan Son Zaferi Kût’ul – Amâre’dir.  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_31832017-12-04-07-47-11pm.JPG
  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_31942017-12-04-07-47-12pm.JPG
  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_32142017-12-04-07-47-12pm.JPG

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi