Anasayfa  |   İletişim  | EN
Sağlık Kültür ve Spor D. Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın

FSMVÜ | Ses Sanat ve Edebiyat Kulübü - Açık Kapı Medresesi 2
Haber - Etkinlik Arşivi
Ses Sanat ve Edebiyat Kulübü - Açık Kapı Medresesi 2

Ses Sanat ve Edebiyat Kulübü tarafından düzenlenen “Açık Kapı Medresesi” konferans dizisinin ikinci bölümü 13 Aralık Cuma günü “İstanbul’un Orta Yeri: Kapalıçarşı” alt başlığı ile gerçekleştirildi.

Etkinlikte, Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk’un editörlüğünü yaptığı “Geçmişten Geleceğe Kapalıçarşı” kitabının editoryal sürecinin yanında, eserdeki farklı başlıklar etrafında Kapalıçarşı’nın pek çok boyutu değerlendirildi.

İstanbul’un tarihinde önemli bir yere sahip olan, Kapalıçarşı’nın sosyokültürel hayattaki belirleyici yönü irdelendi. Yine Çoruk’un kitabından hareketle Kapalıçarşı’nın klasik dönemden günümüze değin “sahaf kültürü”ndeki etkin rolü, Doğu-Batı medeniyetleri açısından önemli bir ticaret merkezi haline gelmesi ve “iktisadi bir merkez” olarak günümüze değin ışığını aksettirmesi üzerinde duruldu.

Yine bu bağlamlardan yola çıkarak Kapalıçarşı’nın edebiyattaki yeri, Türk şiir ve romanında algılanma biçimleri ele alındı. Son olarak program, katılımcıların Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk’a sorularının ardından sona erdi.  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_82202019-12-17-11-38-03am.JPG
  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_82992019-12-17-11-38-04am.JPG
  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_84182019-12-17-11-38-04am.JPG

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi