Anasayfa  |   İletişim  | EN
Sağlık Kültür ve Spor D. Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın

FSMVÜ | Medeniyet ve Düşünce Kulübü - Girişimcilik ve İnovasyon
Haber - Etkinlik Arşivi
Medeniyet ve Düşünce Kulübü - Girişimcilik ve İnovasyon

Üniversitemiz Medeniyet ve Düşünce Kulübü, Yeniler Kulübü ve Yeni Nesil Arge Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği “Girişimcilik ve İnovasyon” adlı konferans, Türk Hava Yolları (THY) Kurumsal İnovasyon Müdürü Sayın Ahmet Faruk Tuna’nın katılımları ile gerçekleşti.

Yoğun katılımın gerçekleştiği program da söze başlayan Tuna, konferansı kurgulayan ve hazırlayan herkese teşekkürlerini iletti.  Konuşmasına bünyesinde bulunduğu THY’nin kısa tarihçesinden bahseden Tuna, İnovasyon çağında THY olarak Turkısh Cargo, Filo genişletme ve birçok projeden bahsederek çağa ayak uyduran, sürekli yenilenen bir firma olduklarından bahsetti.

İnovasyonun genel tanımı yaptıktan sonra, slayt halinde bulunan görsellerden katılımcılara “İnovasyon olup olmadığını?” soran Tuna, İnovasyon konusunda algıyı ve bilgi birikimini ölçmeye çalıştı.

İnovasyon, girişimcilik ve özverinin birbirine bağımlı olduğunu söyleyen Tuna,  Üniversitemiz Alüminyum Test, Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin (ALUTEAM) , birçok köklü üniversite ve kuruluşa nazaran, THY’nin inovasyon taleplerini nasıl hızlı ve başarılı bir şekilde karşıladığından bahsetti. İnovasyonun önemi ile birlikte kendi uçağımızı, kendi filolarımıızı oluşturabileceğimizi belirten Tuna, BAYKAR’ın insansız hava araçlarını örnek göstererek; İnovasyon, özveri ve imkanların bir araya gelerek bunları başarabileceğimizi söyledi.

Soru-cevap şeklinde devam eden program sonunda konuşmacılara yoğun katılımları ve enerjileri nedeniyle teşekkür eden Tuna’ya, Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Koç tarafından hediye takdim edilerek program sona erdi.  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_58792017-12-14-05-16-02pm.JPG
  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_59222017-12-14-05-16-02pm.JPG
  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_59322017-12-14-05-16-03pm.JPG

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi