Anasayfa  |   İletişim  | EN
Sağlık Kültür ve Spor D. Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın

FSMVÜ | Dünya Gençlik Kulübü - Geçmişten Günümüze Öğretmenlik Mesleği
Haber - Etkinlik Arşivi
Dünya Gençlik Kulübü - Geçmişten Günümüze Öğretmenlik Mesleği

Üniversitemiz Dünya Gençlik Kulübü tarafından 26 Kasım Pazartesi günü Üsküdar yerleşkemizde “Geçmişten Günümüze Öğretmenlik Mesleği” konulu panel gerçekleştirildi. Panel öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Şehit öğretmenlerimiz anısına saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan panelimiz, eğitim fakültesi dekanı Prof. Dr. Hasan Bacanlı’nın açılış konuşması ile devam etti. Dekanımızın konuşmasından sonra panel konuşmacıları Doç. Dr. Dursun Ali Tökel, Doç. Dr. Tuncay Akçadağ, Uzm. Psk. Dan. Bedi Aydın ve paneli yönetmek için moderatör Doç. Dr. Serdal Seven sahneye davet edildi.

Moderatörümüz konuşmasından sonra sözü Doç. Dr. Tuncay Akçadağ hocamıza bıraktı. Tuncay hocamız hizmet içi eğitimde öğretmenlerle ilgili yaptığı tespitleri, araştırmaları bizlerle paylaştı.

Moderatörümüz ikinci konuşmacı olarak sözü Uzm. Psk. Dan. Bedi Aydın’a verdi. Öğretmenliğin ilk nasıl başladığıyla konuşmasına başlayan Aydın, geleceğin öğretmenleri olan öğrencilere kıymetli öğütler verdi. Konuşmasını “Efendim nerede o eski öğretmenler? Hepsine teşekkür ediyoruz, minnettarız. Gelecek sizindir. Mükemmel öğretmenler olabilirsiniz ama bu asla kolay olmayacaktır.” sözleriyle bitiren Aydın, yoğun ilgiyle karşılandı.

Paneldeki son konuşmacı olan Doç. Dr. Dursun Ali Tökel, kendi öğrencilik zamanındaki öğretmenlerinden bahsederek konuya başladı, “Nasıl bir öğretmen olmam gerektiğini kendi öğretmenlerimi örnek almayarak başardım” diyerek sözlerine devam etti. Doğru öğretmenin, doğru öğretmenliğin nasıl olması gerektiği hakkında kıymetli görüşlerini ve anılarını bizimle paylaşan Tökel, öğrencilere keyifli anlar yaşattı.

Soru – cevap bölümünün ardından konferans salonu çıkışında yer alan “Öğretmenler Günü Hatırası” temalı fotoğraf köşesinde öğrencilerimiz fotoğraf çekindiler.

   • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_47652018-11-28-02-08-36pm.jpg
  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_47712018-11-28-02-08-36pm.jpg
  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_47852018-11-28-02-08-37pm.cr2
  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_47962018-11-28-02-08-37pm.cr2
  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_47582018-11-28-02-08-37pm.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi