Anasayfa  |   İletişim  | EN
Sağlık Kültür ve Spor D. Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın

FSMVÜ | Bitirince Ne Olacaksın?
Haber - Etkinlik Arşivi
Bitirince Ne Olacaksın?

Üniversitemiz Endülüs Fikir ve Sanat Kulübü, 18 Nisan Çarşamba günü ''Bitirince Ne Olacaksın?'' üstbaşlıklı söyleşiler dizisinin ilkini Hatice Özdemir Tülün ile gerçekleştirdi. İşletme okurken yatay geçiş yaptığı Türk Dili ve Edebiyatı bölümü akabinde babasının bilgisayar programcılığı alanında kendisini çalışmaya yönlendirmesi ile başlayan çalışma hayatının ve kariyer basamaklarının serüvenini dinledik.

İlk yemek blogunun kurucusu olan Hatice Hanım'ın ''Portakal Ağacı'' blogunu kuruluşunu, yıllar içerisinde nasıl gelişme göstererek birçok insana ulaşıp iletişime geçtiğini bizlerle paylaştı. Sadece bir yemek blogu olarak kalmayıp, aynı zamanda takipçileriyle işbirliği yaptığını, onlarla ortak dertlerde ve amaçlarda buluşabildiklerini aktardı.

Örneğin, İyilikhane Derneği ile Bangladeş'te bir yetimhanenin yapılmasına vesile olmuşlar. Yakın zamanda öncülük ettiği “Camiler Çocuklarla Güzel” başlığıyla her ayın ilk pazar günü belirlenen bir camide hanım takipçileri ve çocuklarıyla buluşup sabah namazı eda ettiklerini paylaştı. Böylece yaptığı değerli yardım çalışmalarından haberdar olduk.

"Portakal Ağacı" blogunun kuru bir yemek tarifi vermekten öte öyküleştirerek verdiği tariflerinde edebiyat mezunu olmasının katkılarını gördük. “İşletme” bölümü derslerinin ise edebiyat öğrencilerine çok şey katacağını düşünüyor.

"İyi bir edebiyatçı da olsanız hayalleri, fikirleri pazarlıyorsunuz ve işletme bu konuda yardımcı oluyor".

Kendisi bu iki alan arasındaki ilintiyi TRT Çocuk Dergisi’ne genel yayın yönetmeni seçildiğinde fark etmiş. Sunduğu projede, bir yıl okumuş olduğu İşletme derslerinin verdiği planlama yetisi onu diğer isimlerden farklı kılmış.

"Portakal Ağacı" blogunun dergileşme sürecinde yaşadığı talihsiz olaylardan sonra ''Portakal Ağacı'ndan Lokma Dergisi'' adıyla başarılı bir şekilde dergi hayatına devam edişinin hikayesini anlatırken, kariyer yaparken çoğunlukla unuttuğumuz bir bakış açısını bizlere hatırlattı: “Başarısızlıklardan da bir başarı hikayesi çıkar.

Hayatının belirli dönemlerinde edindiği, bilgisayar sektörü ve işletme, bilgilerini edebiyat sahasında kullanmayı başarması ve sosyal medyada takipçileriyle paylaştığı hayat tarzı ile bir “örneklik” teşkil etmesi sebebiyle ağırladığımız Hatice Özdemir Tülün, hoş sohbeti ve samimi üslubuyla fakültemiz öğrencilerine pek çok şey kattı.

Son olarak konuğumuza, program serimizin çıkış noktasını teşkil eden ve üniversite öğrencilerinin sıklıkla muhatap olduğu "Bitirince ne olacaksınız?" sorusunu sorduk.

"Hayallerimin peşinden koşan ve başkalarının hayallerine destek olan bir insan olacağım."  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_41372018-04-20-08-25-12pm.JPG
  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_41432018-04-20-08-25-25pm.JPG
  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_41542018-04-20-08-25-36pm.JPG
  • http://sks.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_41682018-04-20-08-25-46pm.JPG

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi